STRAŠAN MEČ NA ETIHADU: Real Madrid posle penala ELIMINISAO šampiona Evrope!
Detalj sa meča Real Madrid i Mančester siti, Foto: EPA/ADAM VAUGHAN

liga šampiona

Madriđani među četiri najbolja tima u Evropi

Objavljeno: 01:20h

Real Madrid je savladao Mančester siti 4:2 (1:1) nakon penala i plasirao se u polufinale Lige šampiona.

''Građani'' su žestoko krenuli od samog starta utakmice, imali su veći posed lopte u nogama i hrabro napadali.

Prva veća prilika za gol, viđena je u 10. minutu meča.

Detalj sa meča, u duelu Kajl Voker i Vinisijus Žunior
Detalj sa meča, u duelu Kajl Voker i Vinisijus Žunior foto: Andrew Yates / imago sportfotodienst / Profimedia

Eduardo Kamavinga je mlako šutirao, direktno u Edersona i zagrejao golmana Mančester Sitija.

Nakon dva minuta od prve pretnje na gol Sitija, "kraljevski klub" trese mrežu ''građana''.

Strašna kontrola lopte Džuda Belingema.

Kombinovao je Real po desnoj strani, uposlen je bio Rodrigo.

Prvi put mu je Ederson odbranio, ali se lopta odbila do Brazilca koji je zatresao mrežu Sitija.

U 20. minutu meča, Mančester je imao veliku priliku da poravna rezultat na 1:1.

Rodrigo slavi posle postignutog gola za 1:0 protiv Mančester sitija
Rodrigo slavi posle postignutog gola za 1:0 protiv Mančester sitija foto: Ian Stephen / imago sportfotodienst / Profimedia

''Građani'' su imali dve šanse u razmaku od dve sekunde.

Haland je glavom šutirao i pogodio prečku, Bernardo Silva je naleteo i iz peterca promašio ceo gol.

U 27. minutu, Siti je imao novu priliku da dođe do izjednačenja.

Danijel Karvahal u duelu sa Džekom Grilišem
Danijel Karvahal u duelu sa Džekom Grilišem foto: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

U šansi se našao Kevin De Brujne koji je solidno šutirao, ali je njegov udarac zaustavio sjajni Andrej Lunjin.

Posle osam minuta, Mančester je ponovo zapretio golu Reala.

Erling Haland je gurnuo loptu u prostor za Džeka Griliša, on ju je poklopio, ali zatresao samo spoljni deo mreže.

Erling Haland u duelu sa Tonijem Krosom
Erling Haland u duelu sa Tonijem Krosom foto: Mark Cosgrove / Zuma Press / Profimedia

U 45. minutu, ''građani'' su nastavili da dišu za vratom Madriđana.

Još jednom je, po drugi put na meču, Kevin de Brujne sa leve strane iz kormera tukao direktno u gol.

Lunjin je po ko zna koji put sjajno intervenisao, sada je vrhovima prstiju izvadio loptu iz gola.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo golova.

Siti se posle primljenog pogotka probudio i bio mnogo bolji protivnik do odmora, ali svoje prilike nije uspeo da realizuje i tako zakomplikuje stvari na meču.

Početak drugog dela igre, doneo je novu dramu.

U 50. minutu, Mančester je imao veliku priliku za gol preko Halanda, koji nije uspeo da iskoristi šansu, jer ga je zaustavio Naćo.

Pep Gvardiola
Pep Gvardiolafoto: Mark Cosgrove/News Images / imago sportfotodienst / Profimedia

Fernandez se u pravom trenutku našao ispred Erlinga i uspeo da izbije loptu.

Nakon svega 6 minuta od poslednje pretnje Sitija, Mančester još jednom vreba gol Reala.

Nastao je karambol u šesnaestercu Kraljevskog kluba.

Kevin De Brujne u duelu sa Tonijem Krosom
Kevin De Brujne u duelu sa Tonijem Krosom foto: EPA/ADAM VAUGHAN

Skočio je Joško Gvardiol, odbranio Andrij Lunjin, a potom je opasnost otklonio Eduardo Kamavinga.

Mančester je nastavio sa svih strana da napada i da ozbiljno muči Real Madrid.

Veliki trud ''građana'' i mnogo bolja igra, došla je na naplatu u 76. minutu.

Kevin De Brujne slavi nakon postignutog gola
Kevin De Brujne slavi nakon postignutog golafoto: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

Žeremi Doku je oštro ubacio loptu u šesnaesterac, Antonio Ridiger kratko odbio, samo do Kevina de Brujnea.

De Brujne je to uspeo da iskoristi i iz peterca zakuca loptu pod prečku.

Nemoćan je bio Andrij Lunjin ovoga puta.

Nakon 6 minuta od sjajnog gola De Brujnea, Belgijanac opet preti golu Reala.

Dve odlične šanse je propustio sjajni vezista propustio.

Mogao je da nokautira Real Madrid udarcem, koji je ipak završio preko prečke.

Do kraja meča nije bilo golova, tako da je utakmica otišle u produžetke.

Karlo Anćeloti
Karlo Anćeloti foto: EPA/Peter Powell

U 91. minutu Hulijan Alvarez je zamenio Erlinga Halanda.

U 99.minutu Bernardo Silva, poslao je oštru loptu u šesnaesterac.

Fil Foden je bio nespreman, promašio je loptu.

Karlo Anćeloti se odlučio za izmenu.

Joško Gvardiol u duelu sa Danijem Karvahalom
Joško Gvardiol u duelu sa Danijem Karvahalom foto: EPA/ADAM VAUGHAN

Vinisijus je pri izlasku sa terena ispraćen salvama zvižduka, umesto Brazilca priliku je dobio Lukas Vaskez.

U 105. minutu je Real imao šansu da okonča sudbinu Mančester sitija.

Antonio Ridiger je ostao blizu peterca ''građana'', dobio loptu i nepreciznim udarcem prebacio gol Edersona.

Usledio je kraj prvog produžetka.

Žeremi Doku
Žeremi Doku foto: Will Palmer/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nakon kraće pauze, igrači obe ekipe su se vratili na teren.

U 110. minutu Eder Militao je zamenio povređenog Danija Karvahala.

Viđena je i jedna zanimljiva scena.

Militao je zaboravio skine lančić, pa je morao da prosledi Anćelotiju.

Nakon dva minuta, Pep Gvardiola se odlučio na promene u timu.

Vinisijus Žunior
Vinisijus Žunior foto: Will Palmer/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Akanđi i De Brujne su se preselili na klupu, ušli su Mateo Kovačić i Džon Stouns.

U 114. minutu, Žeremi Doku je poslao upotrebljivu loptu, stigao je do nje Mateo Kovačić, ali je i izblokiran prilikom šuta.

Došao je kraj i drugog produžetka, usledili su penali.

Prvi penal izveo je Alvarez koji je bio precizan.

Modrić je šutirao za Real, a njegov udarac je zaustavio Ederson.

Silva je nošalantno šutirao, Nunjin ga je bez problema zaustavio i odbranio penal.